ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 02

زمانیکه موضوع رابطه جنسی بین زوجین مطرح می شود، در هر کشوری و میان هر مردمی براساس نوع فرهنگی که دارند سؤالات بسیاری مطرح می شود که هرکدام بطور مستقل در مقاله ای جداگانه باید به بررسی آن پرداخت. در اینجا موضوعی که جهت تحلیل و بررسی مدنظر است مبحث عاشقانه ها در روابط جنسی زوجین است. روانشناسان، دخیل دانستن عاشقانه درحین روابط جنسی را یکی از راه های افزایش رضایت جنسی برای هر دوطرف مطرح می کنند که برای رسیدن به آن نکاتی باید مطرح و تحلیل گردد.

البته این موضوع آنچنان گسترده است که چنانچه زوجی دچار ابهام در آن هستند و یا این موضوع را با فانتزی های جنسی اشتباه می گیرند می بایست با مراجعه به روانشناسان و متخصصین سکس تراپی این چالش را مرتفع سازند.

عشق بازی یا معاشقه چیست؟

در ابتدا باید بدانید که معاشقه کردن با ایجاد روابط جنسی بایکدیگر تفاوت داشته و به عنوان دو موضوع مستقل باید به آن نگریست. مدت زمان رابطه جنسی تاحدودی بین همه افراد بطور طبیعی باکمی زیاد و کم مشترک است که این اختلاف بستگی بسیاری به فیزیک و ساختار بدن و سن افراد دارد.

 tasirravabetjensi01

معاشقه یا عاشقانه جنسی قبل از ارتباط جنسی شروع و تا بعداز رسیدن به اوج لذت جنسی باید ادامه پیداکند. این موضوع یکی از مهمترین و درعین حال پیچیده ترین مسائل رابطه جنسی برای رسیدن به لذت جنسی بیشتر بین زوجین است که باید زوایای آن را شناخت، درواقع باید چگونگی معاشقه و چگونه عشق بازی را باید آموخت.

اهمیت عشق بازی و معاشقه

برای رسیدن به ارگاسم که همان رسیدن به اوج لذت جنسی است را می توان بدون عشق بازی و عشق ورزیدن به آن رسید ولی رابطه جنسی به همراه معاشقه، لذت جنسی را دو چندان افزایش می دهد. در اولین قدم باید دانست که شریک جنسی در زمان همبستری چه چیزی را دوست دارد.

معاشقه به معنای جستجو در بدن، ذهن و قلب زوجین است. از هورمون هایی که باعث تقویت روابط بین زوجین می شود اکسی توسین است که بوسیله فعالیت های عاشقانه ای مانند بوسیدن، بغل کردن و درآغوش کشیدن و گرفتن دست های یکدیگر و نزدیک شدن بدن ها به هم دیگر ترشح می شود.

 

 01

زمان مناسب برای ایجاد روابط عاشقانه

متخصصین سکس درمانی مدت زمان طبیعی رابطه جنسی را بین 7 تا 13 دقیقه دانسته اند و کمتر یا بیشتر از این زمان را وجود مشکل می دانند که باید توسط پزشک درمان گردد. البته این مدت مربوط به مدت زمانی است که دخول توسط مرد صورت می پذیرد تا وقتی که زوجین به مرحله ارگاسم می رسند، این مدت زمان جزو زمان معاشقه یا عشق بازی محاسبه نمی گردد.

معاشقه می تواند قبل از ارتباط شروع گردد. نمی بایست در این موضوع عجله ای به خرج داد و با آن عجولانه برخورد کرد، این مرحله هرچه آرام تر انجام پذیرد نتیجه آن بهتر و مؤثرتر است. مدت زمان آن بستگی به روحیات و شرایط جنسی افراد دارد، حتی می تواند تا یک ساعت به طول انجامد. چگونگی و شرایط آن کاملاً شخصی و خصوصی بوده و در هر فردی با فرد دیگر تفاوت دارد، به همین دلیل می بایست ازطرف دیگر شناخت نسبتاً کامل و خوبی داشته باشید.

نحوه برقراری عاشقانه ای رمانتیک

در زمان برقراری رابطه جنسی بیشتر صحبت ها از نحوه ارگاسم، مدت زمان سکس و نقاط تحریک پذیر طرفین است. اما برای بوجود آمدن رابطه عاشقانه صحبت ها رمانتیک بوده و بیشتر از جملات محبت آمیز و احساسی صحبت می شود.

معاشقه در زمان رابطه جنسی باعث می گردد زوجین راحت تر و نرم تر باهم رفتار کنند، در زمان رابطه زوجین نسبت به یکدیگر احساس امنیت و آرامش می کنند و همین بوجود آمدن حس امنیت و آرامش باعث می گردد درحین رابطه، اعتماد به نفس در زوجین بوجود بیاید. برای بوجود آمدن و ایجاد یک معاشقه صحیح، هشت راهکار را پیشنهاد می کنند که عبارتند از :

 • جدّی گرفتن معاشقه قبل از ارتباط جنسی

جدّی گرفتن معاشقه قبل از ارتباط، مخصوصاً در خانم ها بسیار لذت بخش تر است و به آن اهمیت می دهند. عشق بازی قبل از رابطه، شریک جنسی را برای برقراری ارتباط آماده تر می کند. به شریک جنسی این امکان را می دهد که خود را برای برقراری رابطه جنسی آماده تر کند و درنتیجه از آن لذت بیشتری ببرد.

 03

 • ایجاد محیطی مناسب برای برقراری ارتباط جنسی

محل و فضایی که برای ارتباط جنسی درنظر دارید باید محیطی مناسب برای زوجتان باشد. شریک جنسی شما شاید دوست ندارد قبل از ارتباط، از کار – محیط کار – فرزندان و امثال آنها از شما چیزی بشنود. فضائی رمانتیک و عاشقانه باید برای او فراهم کنید.

پخش یک موسیقی آرام، نور فضا به اندازه ای باشد که ایجاد آرامش کند، پوشیدن لباس سکسی و تحریک کننده می تواند باعث اشتیاق طرف دیگر شود. در بوجود آمدن فضای رمانتیک و عاشقانه خانم ها اشتیاق بیشتری دارند.

 • برقراری مکانی امن و مناسب

این مکان می تواند درجائی مانند هتل و یا محل زندگی خودتان باشد. باید مکانی را آماده کنید تا احساس تنها بودن در دوطرف بوجود بیاید.

 • تماس فیزیکی و جسمی

برای تماس فیزیکی و جسمی می بایست از علائق شریک جنسی خودتان اطلاع کافی داشته باشید بدانید از تماس با کدام نقطه از بدنش رضایت بیشتری دارد و لذذت می برد و یا از تماس با چه نقطه یا نقاطی رضایت ندارد و برای او تحریک لذت بخشی را حاصل نمی کند.

tasirravabetjensi 

از نحوه تماس با کدام نقطه از بدنش آزرده می شود، چه نوع پوزیشنی باعث می گردد لذت بیشتری ببرد. این موضوع را باید بدانید چون ممکن است از شریک جنسیتان بروز حالاتی را بخواهید که باعث اذیت و آزردگی او شود، در نتیجه در طول مدت ارتباط طرف جنسی درحال ناراحتی و اذیت شدن بسر می برد و چنانچه این موضوع را بیان نکند و بروز ندهد برای ارتباط های بعدی به دنبال بهانه ای خواهد گشت که انجام گردد. 

 • نقش بوسیدن همسر در ایجاد معاشقه

به تجربه ثابت گردیده بوسیدن صمیمانه و عاشقانه شریک جنسی یکی از بهترین حالات معاشقه است ولی چگونگی و مدت آن را باید بدانید. در زمان بوسیدن زوجتان ، در بغل گرفتن و تماس دست ها باعث بروز و ایجاد صمیمیت و عاطفه بیشتر می شود.

 • خودخواهی را کنار بگذارید

نیاز و تمایلات جنسی یک رابطه دوطرفه است. هردو طرف باید از این رابطه لذت ببرند، تلاش کنید با شناخت نیازهای همسرتان او را به اوج لذت جنسی موردنظرش برسانید. در این رابطه فقط به دنبال رسیدن به اوج لذت جنسی خودتان نباشید.

اطمینان داشته باشید چنانچه نیاز جنسی زوجتان را تأمین کنید خودتان نیز لذت بیشتری را بدست خواهید آورد. سعی کنید همسرتان احساس کند شخصی خاص بوده و از سوی شما بسیار دوست داشتنی است.

 • بیان احساسات

از ابراز نیاز جنسی، احساسی که از این موضوع دارید، چه حالات و شرایطی برای شما لذت بخشتر است یا اینکه چه کاری باعث آزرده شدن شما درحین ارتباط جنسی می شود دریغ نکنید. حرف های عاشقانه تان را به راحتی ابراز کنید، نوازش کردن همسرتان را فراموش نکنید. بعداز رسیدن به ارگاسم بدانید که هنوز همسرتان نیاز به ادامه معاشقه دارد. فوراً ارتباط جسمی و کلامی را قطع نکنید و جمله های عاشقانه و محبت آمیز و آرامش بخش را ادامه دهید.

asheghane04

فانتزی جنسی چیست ؟

فانتزی یا همان تخیل جنسی، ایجاد ذهنیت در زمان رابطه جنسی است. برای مثال مردی در زمان ارتباط جنسی با همسرش، زن دیگری را به جای همسر خود تصور می کند یا بلعکس زنی، مرد دیگری را به جای شوهر خودش به ذهن می آورد.

انواع فانتزی های رایج بین همسران

 • علاقه به داشتن رابطه جنسی دهانی
 • رابطه با چند نفر در یک زمان
 • تصور محلی خاص برای ارتباط جنسی
 • تخیل برای شنیدن یا انجام اعمالی خاص از سوی همسر در زمان ارتباط جنسی

وجود فانتزی جنسی در همسران و زوجین متأسفانه رایج است و درصورت ادامه به بروز بدبینی و خیانت یا برقراری روابط نامشروع می گردد. به همین جهت درصورت زیاد شدن این تخیلات که بیشتر درحین و زمان ارتباط جنسی روی می دهد باید به روانشناس مراجعه کرد.

مطرح کردن فانتزی های جنسی با همسر مناسب است؟

بیان فانتزی جنسی برای همسر را توصیه نمی شود چون ممکن است باعث بروز بدبینی برای زوج شود، رابطه عاشقانه با همسر باعث می گردد فانتزی ها و تخیلات جنسی تاحدّ زیادی کم شده و حتی ازبین برود. البته یک نوع فانتزی جنسی است که برای مثال نشان می دهد دوست دارید در زمان ارتباط با همسرتان او از لباس، عطر یا در فضای خاصی استفاده نماید، بیان و درخواست اینگونه از فانتزی ها درصورتیکه خارج از عرف و فرهنگتان نباشد ایرادی ندارد.

asheghane05

توجه داشته باشید که وجود فانتزی های جنسی نشاندهنده این نیست که همسرتان از ارتباط جنسی با شما لذت نمی برد بلکه وجود فانتزی های جنسی می تواند ابزاری برای اصلاح روابط جنسی شما با همسرتان باشد و با بررسی موضوعات و موارد فانتزی های جنسی اقدام به رفع نواقص و مشکلات یا انتظارات خارج از عرف و واقعیت در ارتباط جنسی مابین همسران شود.

راهکاری برای ایجاد یک رابطه عاشقانه

تسهیل در ایجاد یک رابطه عاشقانه قبل، درحین و بعد از ارتباط جنسی با همسر :

 • روح خود را درگیر رابطه جنسی کنید
 • با همسرتان ارتباط چشمی برقرار کنید
 • با معاشقه مدت زمان رابطه جنسی تان را افزایش دهید
 • با یکدیگر تماس فیزیکی و جسمی داشته باشید
 • مکان رابطه جنسی تان را اصلاح کنید
 • با بیان جملات عاشقانه و تحریک پذیر احساسات همدیگر را تحریک کنید
 • درصورت بروز مشکلات جنسی از روانشناسان و متخصصین سکس تراپ مشاوره بگیرید
 • گاهی مشکلات جسمی ارتباط های جنسی با استفاده از یک دارو کاملاً برطرف می شود، از مراجعه به پزشک خجالت نکشید
Ad Sidebar