امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

zanashoee01

روابط زناشویی باعث میشود تا صمیمیت بین زوجین بیشتر شود. گاه پیش می آید که زوجین در روابط خود با شریک زندگیشان ، رفتارهای اشتباهی داشته باشند که این موضوع علت های گوناگونی دارد. بسیاری از این رفتارها میتواند مربوط به کودکی افراد باشد ، زیرا محیطی که فرزندان در آن رشد کرده و تعلیم میشوند بسیار در آینده آن ها تاثیر گذار می باشد.

وجود این اشتباه های در روابط زناشویی میتواند منجر به سردی بین افراد شود. تیره و کدر شدن روابط بین زن و مرد میتواند به از بین رفتن یک زندگی خاتمه پیدا کند. بدیهی است که افراد برایاز بین بردن این مشکل حتما باید اقدام نمایند. ما در این مقاله سعی داریم به صورت جامع به تمام این عوامل بپردازیم و به صورت گسترده این موضوع را مورد بحث قرار دهیم.

تعریف روابط زناشویی

روابط زناشویی در واقع نوعی آمیزش جنسی و یا نزدیکی زن و مرد به یکدیگر است. روابط زناشویی در یک زندگی مشترک میتواند طرفین رو به هم نزدیک کرده و باعث شود تا رابطه ای صمیمانه و گرم داشته باشند. ازسوی دیگر اگر این امر با اشتباه هایی مواجه شود وافراد برای رفع آن تلاشی نکنند ، ممکن است که آن زندگی دچار مشکل شده و در مواقعی باعث از هم پاشیدن شود.

مطالعه کنید : روابط زناشویی

اگر بخواهیم نگاهی کلی به روابط زناشویی داشته باشیم ، باید بگوییم به مجموعه اتفاق هایی که بین زوجین در طول زندگی مشترکشان که چه اتفاق بزرگ و چه اتفاق کوچک گفته میشود. همچنین برای رفع تمامی این مشکلات ، زن و مرد باید با یکدیگر مشورت کرده و با تصمیمات مهمی که میگیرند آن را رفع کنند. با زیر یک سقف رفتن تمامی این مشکلات به وجود می آید.

zanashoee03

نقش زن در روابط زناشویی

بطور کلی میتوان گفت که زن پایه خانه و از مهم ترین اعضای هر خانواده محسوب می شود. بنابراین باید با انجام وظایف خود ، باعث ایجاد آرامش در خانه شود تا مورد استقبال از سمت اعضای خانواده و همسر خود قرار گیرد. نقش یک زن در روابط زناشویی عبارتند از :

مراقبت کردن از همسر خود ، برقراری ارتباطی خوب با شوهر در زندگی زناشویی ، محرم اسرار بودن همسر خود ، وفادارد و صادق بودن ، خوشحال کردن پارتنر خود ، به وجود نیاوردن مشکل برای شریک زندگی خود ، پنهان نکرن شوهر از دید عموم ، به کارهایی که به نفع همسرتان است فکر کنید ، هرگز بر قراری رابطه جنسی را فراموش نکنید ، همیشه به او افتخار کنید. بانوان اگر این نکات را بدانند و همیشه به آن ها توجه داشته باشند ، میتوانند نیمی از روابط زناشویی را به خوبی پیش ببرند و بخشی از اشتباهات را بر طرف کنند. بنابراین باید قبل از شروع یک زندگی مشترک این نکات را بدانید.

نقش مرد در روابط زناشویی

در مقابل تمامی کارهایی که یک زن برای روابط زناشویی انجام میدهد ، مرد نیز باید کارهایی کرده و مسئولیت هایی که دارد را به خوبی پیش ببرد. یک مرد با رعایت کردن وظایف خود میتواند باعث شود تا بخشی از مشکلات بر طرف شود. وظایفی که مردها در روابط زناشویی دارند عبارتند از :

یک رهبر باشند و به خوبی اوضاع را کنترل کنند ، بدون هیچ قید و شرطی همسر خود را دوست داشته باشند ، فداکاری داشته ، به همسر خود خدمت کند ، لزوما فقط ارائه دهنده مالی نباشد ، معلم خوبی باشد ، محبت های فیزیکی داشته ، توقع هایی که دارد متناسب با شرایط همسر باشد. این عوامل باعث میشود تا ایراد ها و یا مشکلاتی که از سوی مرد ممکن است رخ دهد برطرف شده و نیمی از اشتباهات رفع شود.

zanashoee04

رفتارهای اشتباه در روابط زناشویی

رفتارهایی است که میتواند باعث شود تا یک زندگی از هم بپاشد. البته که رفتارهای اشتباه زیادی از سوی زوجین صورت میگیرد که میتوان گفت این مشکل ها تقریبا در همه روابط زناشویی وجود دارد.رفتارهایی نظیر:

 1. زن هایی که کاملا مانند پلیس ترافیک در روابط بوده اند
 2.  زن هایی که در روابط جنسی کاملا بی تحرک بوده اند
 3.  بی توجهی کردن زن ها به خودشان
 4. بدگویی کردن از خود و بدنتان
 5.  فقط در نظر گرفتن وضعیت مادی
 6.  نپوشیدن لباس های زیبا و در بانوان لباس زیرهای جذاب
 7. صحبت کردن در مورد خواستگار و روابط گذشته شان
 8.  در بستر زیاد صحبت کردن
 9.  تظاهر کردن به چیزی که نیستند
 10. شروع نکردن رابطه جنسی در هیچ زمانی
 11.  پیش رفتن طبق برنامه های خود.
مطالعه کنید : روابط عاطفی

نکات مهم در روابط زناشویی

برای اینکه بتوانید یک زندگی موفق داشته باشید ، و روابط زناشویی شما به خوبی پیش برود ، نیاز است تا افراد نکاتی را بدانند. البته بدیهی است که فقط دانستن آن ها کافی نیست . باید با تمامی آن ها عمل کرد تا یک زندگی خوب داشت. نکاتی نظیر:

معذرت خواهی کردن هر موقع که مرتکب اشتباه شدید ، خانوم ها همیشه به خودتان برسید ، دادن دلگرمی به همسر خود ، تمرین کردن خواسته های شریک خودتان ، ایجاد تغییراتی در زندگی ، داشتن تجربه های جدید در زندگی ، برای بهبود روابط از خودتان شروع کنید ، برقراری مکالمات با شریک خود ، داشتن زمان هایی به صورت رو در رو ، تمرکز داشتن روی خودتان ، دادن انگیزه و پاداش به همسر خود ، تنوع در روابط جنسی برای بهبود بخشیدن به روابط زناشویی بسیار کارآمد است.

zanashoee05

مطالعه کنید : مهارت های ارتباطی

سخن آخر

روابط زناشویی که پر از ایراد و اشکلا باشد نمیتواند ادامه دار باشد و در انتها به جدا شدن زوجین ختم میشود. اگرچه وجود بحث و مشکل در هر زندگی امری طبیعی است ، اما نه آنقدر زیاد که افراد هر روز با یکدیگر بر سر موضوعی دعوا کنند. از این رو دو طرف باید برای رفع مشکلات کوشا باشند. این کار با انجا دادن درست مسئولیت هایی که زن و مرد در مقابل هم دارند درست میشود. فقط کافی است که هر دو طرف به وظایف خود واقف بوده و به آن ها ب درستی عمل کند.

Ad Sidebar